• Xiaomi lanson telefonat e ri në Britani të Madhe

  • November 09, 2018 09:30

  Xiaomi, prodhuesi i katërt më i madh i telefonëve në botë, ka filluar të shesë produktet e tyre në Britani të Madhe për herë të parë. Prodhuesi me bazë në Pekin është partnerizu...

 • LG po punon në telefonin me 100% ekran, pa korniza

  • November 07, 2018 12:30

  LG ka paraqitur një sërë patentash për telefona të ardhshëm me ekranet afërsisht 100 për qind pa asnjë kornizë. Paraqitur në Zyrën e Pronësisë Intelektuale Koreane, paten...

 • Vimeo lanson kanalin për video holografike

  • November 07, 2018 09:00

  Vimeo ka reputacion për shtyrjen e kufijve të teknologjisë së videos në një përpjekje për tu dalluar dhe tani po shkon një hap më tej. Shërbimi filloi kohët e fundit një kanal t...

 • Roadster i Tesla ka udhëtuar pranë planetit Mars

  • November 06, 2018 16:30

  Ju mund të mbani mend se, në shkurt, SpaceX e Elon Musk nisi për herë të parë raketën Falcon të rëndë, duke mbajtur me vete një Tesla Roadster të kuq dhe një shofer të quajtur “...

 • OnePlus 6T del zyrtarisht në shitje

  • November 06, 2018 10:30

  OnePlus 6T tani është në shitje, më pak se dy javë pas lansimit zyrtar. Pajisja krenohet me një ekran të madh prej 6.41 inç, procesor Snapdragon 845, 6 / 8GB RAM, 128 / 2...