Apple shfaq listën e aplikacioneve më të famshme për 2018

  • December 04, 2018 15:30
  • Teknologji

YouTube tani mund të shtojë “aplikacioni më i famshëm për iPhone për vitin 2018” në listën e arritjeve.

Apple lëshoi listat e tyre për aplikacionet më të shkarkuara të vitit 2018 dhe YouTube mori vendin e parë, duke mposhtur Facebook, Instagram dhe Snapchat.

YouTube mbajti vendin e 3-të vitin e kaluar, kur Bitmoji dhe Snapchat hynë në # 1 dhe # 2 respektivisht. Këtë vit, Snapchat ra në vendin e tretë dhe Bitmoji në të gjashtin, me Instagram që ngjitet në vendin e dytë.

Këto janë 20 aplikacionet pa pagesë më të mira të vitit, sipas Apple:

YouTube Instagram Snapchat Messenger Facebook Bitmoji Netflix Google Maps Gmail Spotify Music Amazon Uber WhatsApp Messenger Pandora Wish TikTok Cash App Google Photos Google Chrome Twitter

Ashtu si vitin e kaluar, Apple gjithashtu lëshoi listën e veçantë për lojëra ku Fortnite mori vendin e parë për aplikacione falas.

Lista e plotë e 20 lojrave më të shkarkuara pa pagesë është si vijon:

Fortnite Helix Jump Rise Up PUBG MOBILE Hole.io Love Balls Snake VS Block Rules of Survival ROBLOX Dune! Subway Surfers Episode Word Link Toon Blast Color Road! HQ Trivia Twisty Road! 8 Ball Pool™ Kick the Buddy Sniper 3D Assassin: Gun Games

/Telegrafi/

Loading...