Zyrtare: Genoa emëron Prandellin si trajner të ri

  • December 07, 2018 11:30
  • Sport

Genoa ka konfirmuar zyrtarisht ardhjen e Cesare Prandellit si trajner i ri i skuadrës nga Marassi.

Klubi italian ka njoftuar të gjithë për emërimin e trajnerit të ri.

Genoa ka shfrytëzuar profilin zyrtar në Twitter dhe një foto të Prandellit të enjten në mëngjes për të treguar mbërritjen e tij në Villa Rostan.

“Cesare Prandelli ka arritur në Villa Rostan”, shkruan në postimin e bërë nga Genoa.

“Unë jam i etur dhe mezi pres që të fillojmë”, ka thënë Prandelli për Il Secolo XIX.

Loading...