Tevez: River Plate ka më pak presion në Madrid

  • December 06, 2018 23:00
  • Sport

Sulmuesi i Boca Juniors, Carlos Tevez, ka hedhur poshtë sugjerimet se River Plate ka disavantazh që finalja e Copa Libertadores do të luhet në Madrid.

Rivalët e përbetuar të futbollit argjentinas nuk mundën të zhvillojnë ndeshjen kthyese të garës më të madhe për klube në Amerikën Latine ekuivalente me Ligën e Kampionëve në Evropë.

Megjithatë, CONMEBOL ka vendosur që ndeshje të zhvillohet në Santiago Bernabeu për të evituar incidentet që ndodhën para ndeshjes kthyese.

River Plate protestoi ndaj këtij vendimi, por në fund vendosi të udhëtonte për të zhvilluar ndeshjen e madhe, e Tevez beson se Riveri ka më pak presion në Madrid.

“Është finale e çuditshme. Të luhet një ndeshje mes Bocas dhe Riverit në Madrid, është e çuditshme. Por, si lojtar, është me rëndësi që të fokusohemi në këtë ndeshje”.

Loading...