Reali dëshiron Mario Hermoson

  • November 09, 2018 07:30
  • Sport

Mario Hermoso ka përfunduar në radarin e gjigantit spanjoll, Real Madridit.

Mbretërit nuk kanë kryer ndonjë transferim të madh të afatin e fundit kalimtar dhe ky sezon nuk ka nisur edhe aq mirë për të.

Njëri nga faktorët kryesor të rezultateve jo të mira, padyshim se është fondi i paktë i futbollistëve.

Real Madrid (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Drejtuesit e klubit janë duke shikuar mundësinë e ndonjë transferimi të ri gjatë afatit kalimtar të janarit.

Sipas gazetës Marca, Los Blancos janë duke e shikuar me kujdes situatën e mbrojtësit të Espanyolit, Mario Hermoso.

Hermoso gjatë një dueli në ajër me Sergio Ramosin (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Hermoso pëlqehet shumë nga drejtuesit madrilen, të cilët janë duke shtyrë drejt një marrëveshje gjatë janarit.

Espnayol thuhet se nuk janë të interesuar ta shesin qendërmbrojtësin, por do të detyroheshin shkaku i balancimit të librave financiar.

23-vjeçari spanjoll vjen në akademia e Real Madridit dhe disa herë ka shprehur dëshirën që të luaj edhe në ekipin e parë. /Telegrafi/

Loading...