​Nadali hap dyert e akademisë së tij për viktimat e përmbytjeve në Mallorca

  • October 11, 2018 15:31
  • Sport

Majorkeni më i famshëm në botë përkon të jetë Rafa Nadal, i lindur dhe rritur në ishullin mesdhetar të Spanjës që njëherazi ka mbetur i përfshirë në këtë situatë kaotike. I tronditur nga tragjedia tenisti 32-vjeçar ka nisur nga puna vullnetare duke dhënë kështu kontributin e tij në komunitet.

Pasi ka hapur dyert për të mirëpritur vitkimat e përmbytjeve është rreshtuar për të liruar rrugët e mbuluara nga balta. Rafa ka hapur dyert e strukturës së tij akademisë Rafa Nadal për të gjithë ata që e gjejnë veten të pastrehë apo kanë nevojë rimarin forcat.

“Është një ditë e trishtueshme për Mallorcan shkruan numri 1 i tenisit botëror në rrjetet sociale, Ngushëllimet e mia shkojnë për të gjithë familjarët e viktimave. Në këtë situatë hapim dyert e akademisë për të mirëpritur këdo që ka nevojë.” Për t’u vlerësuar gjesti i Rafael Nadal. /SS/

Loading...