Miranda kërkon largimin nga Interi

  • December 06, 2018 22:31
  • Sport

Një ndër arsyet e tij është se ai dëshiron të luajë në të gjitha ndeshjet.

Kështu, Inter ka filluar kërkimin për një mbrojtës të ri, i cili mund të vijë në janar. Nëse është e vërtetë, për Marottan dhe Ausilion nuk do të jetë lehtë për të gjetur një zgjidhje të lirë që do të mund të zëvendësonte brazilianin, sidomos në këtë afat.

Një tjetër skuadër që është duke kërkuar mbrojtës, është AC Milan, e cila ka krizë në mbrojtje. Rivalët e Interit janë duke e kërkuar Godinin dhe Cahilin, të cilët nuk janë në listën e Interit.

Nerazzurri, tani mund të jenë në treg për një mbrojtës duke bërë një derbi transferosh me rivalin Milan. Pastaj, kjo do të varej shumë edhe nga largimi i Mirandas, pasi që Interi do të kishte nevojë për një mbrojtës. /GazetaExpress/

Loading...