Mbrojtësi serb mbulohet nga gjaku

  • December 06, 2018 23:00
  • Sport

Në pjesën e parë, mbrojtësi serb Neven Subotic u dëmtua rëndë pas një përplasjeje me portierin e skuadrës së tij.

Ai u rrëzua në tokë dhe fytyra iu mbyllua nga rrëketë e gjakur, duke shkaktuar panik te futbollistët e të dyja skuadrave.

E menjëhershme ndërhyrja e ndihmës së shpejtë, që e transportoi futbollistin drejt spitalit për ekzaminime me të detajuara.

Mësohet se gjendja e Subotic është e mirë, pra nuk ka asnjë rrezik për jetën. Gjithsesi ende nuk është bërë e qartë se për sa kohë do të mungojë. Për kronikë, ndeshja përfundoi me fitoren 3-2 të Bordeaux.

Loading...