Kërcënon Khabib: Do ta lë UFC-në nëse nuk...

  • October 11, 2018 15:31
  • Sport

Javën e kaluar, Khabib e mposhti McGregor në atë po quhet lufta më e madhe në historinë e UFC, duke arritur rekordin në 27 ndeshje profesionale pa u mposhtur.

Grushtet u shkëmbyen edhe pasi përfundoi gjithçka, me Khabib që kaloi barrierat dhe filloi të sulmonte ekipin e McGregor, transmeton Gazeta Express.

Pasi ndodhi kjo, anëtarët e ekipit të Khabib përfituan nga situata dhe sulmuan McGregor brenda Octagonit, me njërin prej tyre duke e goditur atë në kokë.

Sulmuesit u arrestuan nga policia dhe që të dy u përcollën nga policia jashtë arenës. Khabib nuk e mori rripin, pasi presidenti i UFC, Dana White, tha se kishte “probleme sigurie”.

Zubaira Tukhugov, një tjetër luftëtar i UFC, më pas u identifikua si një nga tre burrat që u arrestuan. Pas luftës, Tukhugov iu kthye rrjeteve sociale për t’iu treguar ndjekësve të tij për sulmin.

Sipas Low Kick, Dana White tha se ata që janë arrestuar nuk do të mund të luftojnë më në UFC. Tukhugov iu anulua luftimi, duke bërë që ekipi i Khabib të ngre dyshime. 

View this post on Instagram I would like to address @ufc Why didn't you fire anyone when their team attacked the bus and injured a couple of people? They could have killed someone there, why no one says anything about insulting my homeland, religion, nation, family? Why do you have to punish my team, when both teams fought. If you say that I started it, then I do not agree, I finished what he had started. In any case, punish me, @zubairatukhugov has nothing to do with that. If you think that I’ll keep silent then you are mistaken. You canceled Zubaira’s fight and you want to dismiss him just because he hit Conor. But don’t forget that it was Conor who had hit my another Brother FIRST, just check the video. if you decide to fire him, you should know that you’ll lose me too. We never give up on our brothers in Russia and I will go to the end for my Brother. If you still decide to fire him, don’t forget to send me my broken contract, otherwise I'll break it myself. And one more thing, you can keep my money that you are withholding. You are pretty busy with that, I hope it won’t get stuck in your throat. We have defended our honor and this is the most important thing. We intend to go to the end. #Brothers
A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on Oct 11, 2018 at 6:32am PDT

Khabib nuk është i lumtur me përfundimin dhe iu kthye Instagramit për t’iu thënë miliona ndjekësve të tij se do ta braktisë UFC-në nëse Tukhugov nuk lejohet të luftojë në UFC.

Në postim, ai thotë:

Nëse vendosni ta largoni, duhet ta dini se më humbni edhe mua. Ne nuk do të heqim kurrë dorë nga vëllezërit tanë në Rusi dhe do të shkoj deri në fund për vëllain tim. Nëse prapëseprapë vendosni ta largoni atë, mos harroni që të ma dërgoni kontratën e shkëputur, ose do ta shkëpus vetë.

Loading...