Bolt shënon dy gola me skuadrën Central Coast Mariners

  • October 12, 2018 11:00
  • Sport

Usain Bolt ka debutuar për skuadrën nga A-League, Central Coast Mariners, me dy gola kundër Macarthur South West në një miqësore para-sezonale.

Bolt, mbajtësi i rekordeve botërore në 100 metra dhe tetë herë fituesi i medaljes së artë olimpike, u bashkua me Central Coast në muajin gusht.

Nënshkrimi i tij me Central Coast Mariners erdhi pas kalimit të provave te skuadra australiane.

Sot (e premte) erdhi debutimi i atletit me skuadrën australiane gjatë një miqësore para-sezonale me Macarthur South West.

Bolt luajti në vijën e sulmit dhe arriti të shënoj dy gola në këtë ndeshje debutuese.

He's done it! @usainbolt scores his first goal for @CCMariners ⚽️⚡️

Loading...