Alexis Sanchez u kërkon agjentëve ta negociojnë largimit nga Manchester United

  • October 19, 2018 21:30
  • Sport

Vetëm nëntë muaj pas transferimit të bujshëm nga Arsenali te Manchester United, Aleksis Sanchez mund ta kërkojë largimin nga ‘Old Trafford’.

Mësohet se futbollisti i kombëtares kiliane u ka thënë agjentëve të tij të fillojnë negociatat me klubin për largimin.

Ai madje u ka thënë agjentëve që të gjejnë klube të tjera në kontinentin evropian, që janë të gatshme të paguajnë një shumë të konsiderueshme për 29-vjeçarin.

Jose Mourinho dhe Alexis Sanchez . (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Goli ndaj Newcastle këtë muaj ishte i pari që Alexis shënonte me fanellën e “Djajve të Kuq” që prej muajit prill.

Statistikat nuk janë duke shkuar në favor të futbollistit nga Amerika e Jugut.

Mediat angleze për formën e dobët ia hedhin aktores Maite Rodriguez, që është ndarë nga lojtari.

Manchester United tani po kërkon ta shesin para se të jetë vonë.

Paga e tij është shumë e lartë (450 mijë funte në javë) ku asnjë klub nuk është i gatshëm t’i paguajë.

Sulmuesi pritet të jetë në formacion të shtunën ndaj Chelseat, ku një gol dhe fitorja do t’i shtonte shpresat që ai të qëndrojë. /Telegrafi/  

Loading...