Alex Sandro do të rinovojë kontratën me Juventusin

  • December 06, 2018 21:31
  • Sport

Alo brazilian është në bisedime për kontratën e re që nga vera e 2017, kur ai kishte refuzuar një kalim të Chelsea.

Në këtë verë ai është lidhur me një kalim në Premier ligë, me Manchester United që po ashtu janë të interesuar.

Tani, sipas Goal Italia dshe Sky të dy palët kanë arritur një marrëveshje të re e cila do ta lë Alex Sandron të bardhezinjtë deri në verën e vitit 2023.

Alo i majtë erdhi në Juve nga Porto më 2015 dhe deri me tani ka bërë 100 paraqitje. /GazetaExpress/

Loading...