• Biletat Kosovë-Azerbajxhan, nesër në shitje

  • November 14, 2018 23:00

  Për dallim nga herët e tjera, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) biletat do ti qes në shitje online, derisa aty nuk do të mund të blihen më shumë se tri bileta nga një email....

 • Gazetari që hulumtoi Juven, kërcënohet me vdekje

  • November 14, 2018 22:31

  Federico Ruffo ishte pas hulumtimit të një raporti për Rai 3 në përpjekje për të hetuar “lidhjen e sindikatës së krimit të organizuar Ndrangheta si i infiltruar në ultrat e Juve...

 • “Messi është alienë i futbollit”

  • November 14, 2018 22:31

  Malcom e ka përshkruar shokën e tij të skuadrës, Lionel Messi “si një alien të futbollit” dhe beson se ka nderin e plotë që ka arritur të luaj bashkë me superyllin e Barcelonës....

 • Edhe Arsenali e BVB pas Mancinit të Atalantas

  • November 14, 2018 22:00

  Gianluca Mancini është një nga zbulimet e këtij fillimi të sezonit në Serie A. Mbrojtësi i Atalantas ka befasuar të gjithë me paraqitjet e mira, ai së fundmi shënoi edhe...

 • Inter afër transferimit të Salvios

  • November 14, 2018 21:31

  Argjentinasi, 28 vjeçar, ka kontratë që i skadon në verën e vitit 2019 dhe ai është në Portugali prej që u largua nga Atletico Madrid më 2010. Tashmë ka pasur disa ra...

 • Milan në bisedime me Rodrigo Caio

  • November 14, 2018 21:31

  Sipas Sport Mediast, negociatat janë duke shkuar mirë por në tavolinë ka edhe opsione të tjera. Nëse kuqezinjtë do ta blejnë mbrojtësin, atëherë kjo do të shkonte rre...