• Probleme me zorrët? Përdorni shegë

  • January 16, 2019 13:31

  Studimi është publikuar në revistën shkencore Nature Communications dhe në të shpjegohet edhe mekanizmi më të cilin kjo molekulë e shegës ndikon në mbrojtjen e zorrëve nga këto...

 • Ushqimet që rrisin performancën e trurit

  • January 16, 2019 11:00

  Por ka disa ushqime që në mënyrë efektive mund të rrisin performancën e truprit, transmeton Klan Kosova. Ne ju sjellim një listë prej këtyre ushqimeve. Spinaqi Spinaqi ësh...

 • Tri përfitimet shëndetësore të djathit

  • January 15, 2019 15:30

  Konsumimi i tepërt i djathit në përditshmëri nuk është dietë e shëndetshme për t’u ndjekur, e posaçërisht kur dëshironi ta ulni sasinë e yndyrave të ngopura që i konsumoni....