• Zonjat shqiptare

  • November 18, 2018 19:00

  Nuk ishin vetëm muret e shtëpisë, që pengonin ato të shihnin dritën, por pengesat kryesore ishin muret, që kishin ngritur burrat para turirit të vet dhe që na mësoheshin edhe ne...

 • Darka plot helm e Thaçit dhe Haradinajt te Pacolli

  • November 18, 2018 16:00

  Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në dy studio të ndryshme, njëri në T7 e tjetri në Klan Kosovë, i kanë...

 • Rrugëtimi i Ismail Qemalit deri te pavarësia

  • November 18, 2018 10:00

  Pasditen e 19 nëntorit në Trieste grupi i tij prej 15 vetësh hipi në avulloren Brünn të Lloydit austriak. Ata ngarkuan në anije valixhe të mëdha si dhe thasë, brenda të cilëve k...

 • Skënderbeu në Skënderaj

  • November 15, 2018 15:31

  Në pjesën e parë të ligjëratës sime, do të ndalem tek raporti i historisë së Skënderajt me simbolikën e figurës së Skënderbeut. Ndërsa në pjesën e dytë, do të përpiqem të paraqe...

 • Njolla historike e LDK’së

  • November 15, 2018 14:00

  Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, nuk ngurroi ta cilësojë si “tradhti kombëtare” takimin e presidentit Hashim Thaçi me homologun e tij...