• BE-ja po e toleron glorifikuesin e Millosheviqit

  • September 29, 2018 22:00

  Ishte për marre reagimi i BE-së ndaj deklaratave të Presidentit serb Aleksandar Vuçiq, që e çonte në qiell shefin e vet Sllobodan Millosheviq si ‘lider të madh serb me qëllimet...

 • Nuk na fyeu Vuçiqi, por këta tanët

  • September 29, 2018 22:00

  Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq zgjodhi digën e Liqenit të Gazivodës në veri të vendit për të treguar se cili ishte qëllimi i vizitës së tij në Kosovë, si dhe për të bërë...

 • Rama, narciz i sëmurë apo hajdut i pangopur?

  • September 29, 2018 22:00

  Pikëpyetja është se çfarë dominon në projektet Rama të shembjes sëmonumenteve të kulturës si Stadiumi e Teatri: babëzia e hajdutit qëkërkon të ketë sa më shumë para për...

 • Shaj e shpërble Serbinë

  • September 29, 2018 22:00

  Dyqanet në Kosovë janë plot ushqimore, e depotë plot aso ndërtimore. Po flasim për mallra të importuara nga Serbia, të cilat nga viti në vit kanë njohur ngritje. Të dhënat e Agj...

 • Çfarë është saktësisht Perëndimi

  • September 29, 2018 22:00

  Në pjesën më të madhe të Mesdheut të lashtë, Perëndimi ishte vendi i perëndive, i njohur si Ishujt e Bekuar, Mbretëria e Bekuar, ose Atlantida. Plutarku ka shkruar:”Këto quhen I...