E dëgjuar një miliard herë në Spotify, Bebe Rexha zbulon rekordet e vitit 2018

  • December 07, 2018 11:00
  • Rozë

Bebe Rexha është një ndër këngëtaret shqiptare më të suksesshme në rrafshin ndërkombëtar.

Ajo ka pasur një numër të madh të koncerteve si dhe ka sjell disa projekte të reja muzikore që u pëlqyen prej publikut.

View this post on Instagram

Ayyyyyy

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on Dec 5, 2018 at 9:03am PST

Bukuroshja jonë është edhe mjaft aktive në rrjetet sociale teksa sjell imazhe dhe video të ndryshme nga karriera muzikore si dhe jeta private.

Biondina së fundi përmes llogarisë personale të Instagramit ka treguar sukseset e arritur gjatë këtij viti kalendarik.

Në fakt, ajo ka bërë të ditur se ka arritur shifrat e një miliard dëgjimesh të këngëve të saja në Spotify.

Këngët e saja i kanë dëgjuar 42 milionë njerëz gjersa është dëgjuar 67 milionë orë në 65 vende të botës.

Theksojmë se gjatë ditës së djeshme edhe Dua Lipa ka shpalosur sukseset e arritura në platformën e lartcekur muzikore.

Ndryshe, Bebe është duke punuar në projekte të reja muzikore që do t’i sjell gjatë vitit të ardhshëm. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Loading...