Dua Lipa realizon ëndrrën, nominohet për dy çmime Grammy

  • December 07, 2018 15:00
  • Rozë

Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj.

Këngëtarja po e përmbyll vitin super të suksesshëm me dy nominime për çmimet Grammy, shkruan Gazeta Express.

Dua është nominuar në kategoritë 'Best New Artist', pra për artisten e re më të mirë, ku është në konkurrencë me Bebe Rexhën.

Në kategorinë tjetër, Dua është e nominuar për këngën më të mirë 'Dance', për 'Electricity' me Mark Ronson dhe Diplo./Gazeta Express/

TWO NOMINATIONS TWO GRAMMY NOMINATIONS IM SO HAPPY BUT I CANT STOP CRYING I CANT BELIEVE IT!!!!
— DUA LIPA (@DUALIPA) December 7, 2018

Loading...