• Në këtë shtet agjërohet deri në 23 orë

  • May 17, 2019 08:32

  Varësisht se ku jetojnë myslimanët nëpër botë, orari i agjërimit ndryshon. Në një qytezë të Argjentinës agjërohet 10 orë e 15 minuta, kurse në një qytet...

 • Ministri Lluka flet për rastin e Loredanës

  • May 17, 2019 08:32

  Skandali i reperes kosovare me nënshtetësi zvicerane, Loredana Zefi, ka shkaktuar probleme edhe në Qeverinë e Kosovës, dhe për këtë gjë ka folur ministri i Ekonomisë Va...

 • Misteri që ka habitur Argjentinën

  • May 17, 2019 07:32

  Një imazh i pabesueshëm që duket si Jezu Krishti është kapur në qiellin e Argjentinës. Fotoja u bë në qytetin e San Salvador de Jujuy dhe u shpërnda me...

 • Pazari i Thaçit me vizat

  • May 17, 2019 06:32

  Presidenti Hashim Thaçi, i cili fillimisht kishte kundërshtuar ashpër taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe, tashmë i është vërsulur diplomatëve ndërkombëtarë me arsy...

 • Vlora Çitaku i kërkon falje Vasfijes

  • May 17, 2019 06:32

  Një fotografi e publikuar dje nga deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina, tro nditi opinionin në Kosovë e më gjerë. Brovina prezantoi...

 • Ferizaj, gjenden 75 vetura të padoganuara

  • May 16, 2019 20:00

  Sektori rajonal i hetimeve DRP në Ferizaj në bashkëpunim me zyrtarët e Doganës së Kosovës, ATK-së, sot kanë zhvilluar një operacion të bazuar në planin operativ “Auto s...