• Sot heshtje zgjedhore në veri

  • May 18, 2019 07:00

  Në katër komunat e veriut të Mitrovicës ka përfundon fushata pesëditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme e nga mesnata ka nisur edhe heshtja zgjedhore. Z...

 • Opozita i harron zgjedhjet

  • May 18, 2019 06:32

  Pavarësisht thirrjeve të vazhdueshme të opozitës për rrëzim të qeverisë “Haradinaj”, në deklaratat e tyre të fundit përfaqësues të këtyre partive duket se i “kanë harru...

 • Moti sot në Kosovë

  • May 18, 2019 06:00

  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Nuk përjashtohen rig...