75-vjeçarja pranoi para prokurorit për fëmijun nga Lipjani

  • March 22, 2019 07:32
  • Lajme

Në një rrugë të vogël në një qytet të qetë, ndodhi kjo ngjarje të enjten.

Një nxënës shtatëvjeçar i shkollës fillore ishte duke shkuar nga shtëpia për në shkollë kur rreth orës 12.30, kur u godit në St. Galler-Ring, jo shumë larg shkollës së tij.

Fëmija po udhëtonte vetëm në trotuar, kur sulmuaa papritmas nga një person i panjohur, u tha më vonë në një deklaratë të prokurorit të Bazelit.

Shtatëvjeçari u godit me thike nga ky person. Fëmija i lënduar rëndë u zbulua nga mësuesi i klasës, që gjithashtu ishte duke shkuar në shtëpi.

Edhe pse mjekët e emergjencës u përpoqën ta ringjallnin djalin, që u pranua në departamentin e emergjencave të Spitalit të Fëmijëve, ai nuk mundi të ju mbijetojë plagëve të marrë, pavarësisht operacionit emergjent.

Sipas dëshmitarëve fëmia kishte plagë në qafë. Organet e hetuesisë ndërkaq filluan menjëherë kërkimet për të gjetur kryerësin e veprës. Një grua 75-vjeçare u pa duke u larguar nga skena.

Pak më vonë e njëjta u arrestua dhe rrëfeu para prokurorit.

Banorët ndërkaq raportuan se kishin dëgjuar zhurma para se të gjenin trupin e djalit, por, ende nuk dihet nëse të dy janë njohur mes vete.

As motivi i veprës nuk është bërë i qartë./GazetaExpress

The post 75-vjeçarja pranoi para prokurorit për fëmijun nga Lipjani appeared first on .

Loading...