• Nga nesër ndryshim i temperaturave në Kosovë

    • October 19, 2018 22:00

    Në fundjavë priten reshjet e shiut dhe më ftohtë. Ditëve të fundjavës, sipas modeleve parashikuese, pritet një ndryshim i situatës sinoptike mbi kontinentin Europian, me...

  • Moti për ditën e shtunë

    • October 19, 2018 22:00

    Vranësirat gjatë pjesës së dytë të ditës parashihet të shoqërohen me riga të dobëta dhe lokale shiu.  Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndër...