Vajza që nuk i ka prerë flokët që 10 vite, hynë në librin Guinness !

  • December 22, 2018 12:00
  • Kuriozitete

16 vjeçarja nga India, Nilanshi Patel ka hyrë në librin e rekordeve Guinness.

Ajo tash njihet si vajza me flokët më të gjata në botë. Patel ka 10 vite që nuk i ka prerë flokët.

Flokët e saj janë të gjata 1.73m.

Ajo nuk i ka prerë flokët që nga mosha gjashtë vjeçare dhe për këtë ka një arsye interesante.

“Unë bëra një prerje të flokëve, një prerje të keqe tek.

Prandaj vendosa që të mos i prej më.”, u shprehë ajo.

Shoqet e saja e thërrasin Rapunezel.

Patel u shprehë se prindërit e saj e kanë mbështetur për stilin e flokëve.

Shiko Videon:

Loading...