• Çmimi i naftës së papërpunuar vazhdon të rritet

  • October 09, 2018 08:30

  Për të dytën ditë radhazi, çmimi i naftës së papërpunuar është rrit në nivelin prej 68.57 dollarësh. Të dhënat e Institutit Amerikan të Naftës treguan se inventarët e naf...

 • Termokos gati për fillimin e sezonit të ngrohjes

  • October 09, 2018 08:00

  Janë mbushur katër vjet prej se ka nisur projekti i koogjenerimit, që lidh Termokos-in me termocentralet ‘’Kosova B’’, prej nga merret avulli i ngrohtë për ngrohjen e banesave t...

 • FMN ul parashikimet për rritjen botërore

  • October 09, 2018 07:30

  Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) tha se ekonomia botërore është tkurrur pasi huadhënësi ka shkurtuar parashikimin e saj të rritjes për herë të parë në më shumë se dy vjet, duke...

 • Dita Botërore e Postës

  • October 09, 2018 05:30

  9 tetori njihet si Dita Ndërkombëtare e Postës. Shërbimet postare janë shërbimet më të vjetra dhe më të përdorshmet. Ato lindën së bashku me njerëzimin, si një nevojë e domosdos...

 • Vendet që do të kenë reduktime të rrymës

  • October 08, 2018 15:00

  KEDS-i, të hënën, ka bërë të ditur orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike për qytetet e Kosovës në ditët e ardhshme. Mitrovica Ndërprerje e domosdosh...